Garantujeme dodávku pneumatík ročník 2023/2024.
+421 952 066 483, +421 950 664 706

Neváhajte nám zavolať. Píšte na info@obuj-auto.sk.

Continental

Continental začal vyrábať prvé pneumatiky v roku 1898 v nemeckom Hannoveri. Odvtedy dokázal postaviť silnú výrobnú základňu založenú na najnovších technológiách, ktoré sa podpísali pod prelomové inovácie akou je napríklad bezdušová pneumatika.

Ďalšie patentované technológie na seba nenechali dlho čakať a výhody pneumatiky Conti-Cord s oceľovým kordom pre nákladné automobily, zimnej nákladnej pneumatiky, dvojzmesového zloženia dezénu či špeciálnej vnútornej vrstvy ContiSeal predlžujúcej použitie pneumatiky aj počas defektu, si môžete užívať aj vy.

Nemecký gigant Continental zastrešuje viacero európskych výrobcov pneumatík, vďaka čomu pomáha rásť nielen im, ale hlavne sebe. Špecifické mnohými vylepšeniami a nadstavbami predstavujú pneumatiky Continental jedny z najpredávanejších pneumatík pre osobné, úžitkové a SUV vozidlá.

Okrem iného sa Continental angažuje aj vo vývoji bŕzd a brzdových segmentov, rozvodových remeňov, elektroniky a ďalších komponentov. Kolos Continental zameriavajúci sa na komplexnú výrobu pneumatík od bicyklov, cez osobné a nákladné automobily, športové pretekárske autá, až po priemyselné a poľnohospodárske stroje pokrýva všetko, čo sa točí.

Počas svojho šplhania medzi svetovú špičku vo vývoji pneumatík Continental pojal českú značku Barum, slovenský Matador, rakúsky Semperit, americký Uniroyal a General Tire, ktorí mu pomáhajú v raste tým, že sami pracujú na inováciách a vylepšeniach. Svoje výrobky pritom Continental testuje na vlastnom modernom okruhu Contidrom v meste Hannover.

Michelin

Francúzsky pneumatikový velikán Michelin sa orientuje na výrobu pneumatík pre osobné vozidlá, úžitkové minivany a SUV a úspechy žne aj na poli pneumatík pre motocykle.

Bratia Edouardo a Andre Michelin v roku 1888 založili gumárenskú spoločnosť SCA Compagnie Generale des Etablissements Michelin, ktorá o pár rokov neskôr v roku 1891 vykotúľala do sveta svoju prvú pneumatiku. A to bol len začiatok ich progresívneho diela.

V roku 1946 prichádza Michelin s radiálnou pneumatikou určenou pôvodne pre Citröen, neskôr prichádzajú inovácie a tiež fúzie, ktoré posúvajú značku medzi svetových gumárenských gigantov preslávených svojou vysokou kvalitou, bezpečnosťou a tradíciou.

Gumený panáčik Michelin drží ochrannú ruku aj nad značkami ako francúzsky Kleber, americký BF Goodrich či poľský Kormoran. Medzi svoje tromfy si Michelin radí dodávanie pneumatík pre F1, Veľkú cenu Japonska a svetové prvenstvo vo výrobe pneumatík do roku 2005.

Obchodné značky Michelinu sú zamerané na rôzne smery – celosezónne a zimné pneumatiky, maximálny výkon, znížená spotreba – každopádne však na zvýšenie jazdného komfortu prostredníctvom minimalizácie vibrácií a hluku.

Pirelli

Talianska značka Pirelli je extrémne produktívna nielen v oblasti pneumatík, tie ich vynikajú svojím efektívnym dezénom a dizajnom. Výhody z inovácií v oblasti športových pneumatík aplikujú aj do osobných pneumatík do každého počasia. Obutie Pirelli si môžu dovoliť aj motocykle a SUV.

Kreatívni talianski dizajnéri spájajúci štýl a funkčnosť sa v roku 1872 spojili pod taktovkou Giovanniho Battistu Pirelliho a pretavili svoje nápady do jedného z najväčších výrobcov pneumatík. Vo svojej tvorivej práci pokračovali naďalej a v roku 1974 sa im podarilo navrhnúť širokú radiálnu pneumatiku pre rallye špeciál Stratos, ktorá tak zaviedla štandard širokej konštrukcie pretekárskych pneumatík.

Do vývoja technológií investuje Pirelli nemalé prostriedky. Vlastnosti športových vysokorýchlostných pneumatík v kombinácii s ekologickými aspektmi značka následne transformuje aj do pneumatík pre bežné vozidlá, vďaka čomu si ich môže užívať každý.

Značka Pirelli je od začiatku kreatívna vo viacerých smeroch a už dlhodobo sa objavuje medzi zvučnými menami typu F1, Moto GP. Tiež je generálnym sponzorom futbalového mužstva AC Milano, vydáva exkluzívny kalendár určený aj na dobročinné účely a angažuje sa aj v oblasti módy v projekte PZero zameranom na hi-tech športovú značku.

Uniroyal

Americký pneumatikový veterán z Connecticutu píše svoju históriu od roku 1892, kedy sa začal prezentovať ako U.S Rubber Company a obúval americké „muscle cars“ ako napríklad Pontiac GTO. Od roku 1964 je maskotom spoločnosti Uniroyal tiger symbolizujúci kvalitu a odolnosť.

Rok 1969 bol pre Uniroyal veľmi úspešným, nakoľko spoločnosť získala autorské práva na pneumatiky do dažďa, odkedy sa prepracoval na lídra v tejto špecializácii. Pneumatiky Uniroyal sú najlepšími pneumatikami do dažďa na trhu vďaka špeciálne prepracovanému dezénu zabezpečujúcemu krátku brzdnú dráhu. Vysoká priľnavosť, odolnosť voči aquaplaningu a pri jazde v zákrutách robia z pneumatík Uniroyal skutočného lídra na mokrých vozovkách.

Americký Uniroyal neustále pokračuje v zdokonaľovaní svojich excelentných pneumatík do každého počasia. Všetky pneumatiky Uniroyal určené pre osobné, úžitkové a SUV vozidlá dosiahli v testoch vysoké hodnotenie aj v oblasti opotrebenia, brzdných vlastností a jazdného komfortu.